Sírius a jeho vyvolená

19. srpna 2010 v 14:24 | Nefrites |  Stylistika
Ach Bože! Už jsem se do toho zase pustila, četla jsem povídky na Ff.hp.netu. Tam se člověk něco dozví, to vám povídám. Udělala jsem takový malý průzkum, týkal se hlavně povídek z doby pobertů, přesněji povídek Sirius/OC. Jetště přesněji Sirius/Mary Sue. A co jsem zjistila? Tohle:

Když se na to podíváte kolem a kolem zjistíte, že Sirius měl sice hodně holek na jednu noc, ale mnohem víc je povídek o té jedné jediné, kterou miloval tak silnou a čistou láskou a se kterou se každou středu v sedmém ročníku dával rande na astronomické věži. Taky zjistíte, že každá s těch jeho vyvolených je krásná a hubená a buď jsou to holky z úplně mudlovských rodin, nebo naopak z úplně čistokrevných (ty jsou pak buď v Nebelvíru a zastávají jeho názor nebo ho jsou ve Zmiozelu a kvůli němu je zastávat teprve budou). Vždycky je to kamarádka Lyli a většinou právě ta nejlepší. V jejich pokoji je pak ještě jedna jejich skvělá kamarádka, která se pak samozřejmě dá dohromady s Remusem (přičemž si autorky neuvědomují, že tahle hrozně hodná a milá dívka - z celé trojice nejhodnější a nejmilejší, ovšem také nejméně krásná, ale to nikdo nahlas neřekne - dostane kopačky kvůli Tonksové).
Úžasná krásná a na kouzla (zejména na obranu) i famfrpál talentovaná hlavní hrdinka na začátku vždycky
Síriusovi držkuje, jak nechce být jen další zářez na pažbě a kdesi cosi, na konci (či uprostřed) s ním však vždycky mile ráda hupsne do postele, většinou pak má dvojčata.
Obvykle nesnáší profesora lektvarů nebo obrany (shodou okolností tyhle dva předměty snad nikdy v době pobertů nevyučuje žena), ale samozřejmě to není její vina, protože ona je dokonalá a její odpovědi jsou vždycky správné. Jenže učitel má kdovíproč pocit, že je jí ohrožen, a nebo prostě jen žárlí, a tak ji záměrně provokuje. Pak má tato studentka školní trest nejlépe se Síriusem.
Prostě je to takové jednoduchoučké schéma: Ona ho nechce a právě proto on chce jí. Balí jí, přičemž se do ní zamiluje, ona se posléze zamiluje do něj. Tyto dva procesy nemusí probíhat chronologicky, ba naopak většinou se odehrávají paralelně.

Je to tak, téměř vždycky. Četla jsem snad jen jednu dobrou povídku, která je stále nedokončená, ale bavila mě, i když se samozřejmě Mary Sue nevyvarovala. Jmenuje se Skutečný důvod Siriuse Blacka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Osud nech ať rozhodne,
kam půjde cesta tvá.
Tarzan, Walt Disney, Dva světy