Jak jsem chtěla být prezidentkou...

14. srpna 2010 v 14:50 | Nefrites |  Gramatické chyby
Často na jiných blozích čtu články o tom, že autoři nejsou spokojeni s tím, jak se k nim dospělí chovají, když přeci ve čtrnácti nejsou žádná děcka. Když mi jedenáct na chvíli jsem měla pocit, že jsem dospělá a rozumná a že se ke mně nemusí chovat jako by mi bylo pět. Záhy mě to ale přešlo a tak jsem si jen užívala dětství. Pamatuju si pár krásných momentů z té doby i z těch daleko dřívějších a musím uznat, že se pořád chovám jako dítě.
Teď, když je mi šestnáct, už zastávám úplně jiné stanovisko. Jsem dítě. Kompletně se vším všudy chci být dítě a myslím, že mě to jen tak neopustí. Tenhle přístup jsem získala v době, kdy na mě rodiče navalili ještě více zodpovědnosti. O tom, že doma běžně pomáhám s domácími pracemi, se snad nemusím nijak rozepisovat, protože to beru už jako samozřejmost. Další věcí, kterou většina mých vrstevníků nedělá, je pravidelné vaření večeří (dvakrát týdně). Vždycky mám problém vymyslet, co mám sakra zase uvařit. Naši docela často nejsou doma a kapesné často dochází před koncem měsíce, takže se většinou omezím jen na potraviny dostupné v našich skromných zásobách. Vždycky tu nějaké jídlo je. Dřív jsem vařila jen jednou týdně a právě ta chvíle, kdy jsem se tomu musela věnovat dva večery v týdnu, byla zlomová.
Chci být dítě. Chci mít zase pět let a tvářit se jako bych spolkla všechnu moudrost světa.
Na jednom blogu, na který občas zavítám, to blogerka shrnula několika větami. Když mi bylo třináct, myslela jsem, že nejlepší věk je šestnáct. Když mi bylo šestnáct, chtěla jsem mít devatenáct. Když mi bylo devatenáct, uvažovala jsem, jak super je to v dvaadvaceti. Teď je mi dvaadvacet a myslím, že nejlepší věk je tak šest let.
Mně sice není dvaadvacet, ale řekla bych to podobně. Celý ten svět kolem mě má totiž pocit, že být starší je obrovská výhoda. Já myslím, že být to není výhoda, myslím, že je to zodpovědnosti nad hlavu a spousta potíží. Takže jsem ráda za to, že jsem malé a umíněné dítě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Osud nech ať rozhodne,
kam půjde cesta tvá.
Tarzan, Walt Disney, Dva světy