GitS: Stand Alone Complex

24. července 2010 v 0:02 | Nefrites |  Stylistika

Další závislost.
Není to rekord (protože Suzumiye), ale byla jsem ztracená už při pátém díle.

No, pojďme to ale vzít od začátku. Na začátku byl film. Viděla jsem ho už asi před rokem a... nebyla jsem z něj nadšená, přestože zklamání se nedostavilo. Čekala jsem to, co jsem dostala, ale stále jsem se s příběhem nějak nemohla ztotožnit.
Chyběla mi akce a propracovanost anime sérií. Chybělo mi to něco, co mi po zkouknutí filmu vytváří takový tetelivý pocit někde mezi vnitřnostmi (specifikovala bych to blíže, ale nikdy jsem neměla ráda biologii). Ale neměla jsem nutkání to uprostřed filmu vypnout a podívat se třeba na další díl House.


Každopádně to blíže neurčené něco (odhaduju někde u žaludku. No, rozhodně nehodlám pateticky tvrdit, že je to u srdce, protože to ještě vím, kde je. A tam to rozhodně není) mě dostatečně naplňuje už asi tři hodiny (ne, a tam to taky není, jestli vás to náhodou napadlo. Jestli ne, tak se omlouvám, protože... ne nebudu dokončovat tuhle myšlenku).

Seriál doporučuju, protože mě prostě dostal a protože dvacátý pátý dál nemá chybu. Protože i Tachikomy, které by mi v jiné anime sérii vadily mi nepřišly otravné. Asi proto, že se jejich prostřednictvím řešily docela vážné a zajímavé věci a proto, že nebyly prostě jen vtipnou vložkou. Dokonce mi jich nakonec bylo vážně líto. Nějak jsem v nich viděla tu lidskost, kterou měly uvnitř opancéřovaných těl představovat.

Tohle je anime o lidskosti tam, kde bychom ji nehledali. O zradách a podvodech, o velkých penězích a ještě větší chamtivosti. Je to anime, ve kterém jsem fandila těm "správným" postavám, protože to prostě nešlo jinak. Anime, ve kterém jsou skuteční lidé, a kde každý z nich jedná po svém.

Vím přesně, který díl se mi líbil nejvíc - 25. Ale nevím, který byl druhý, protože jich bylo skvělých hodně.

Nakonec jen, že nejsem závislá jen na samotném anime, ale naprosto mě dostal, jak opening, tak ending. A bylo to jediné anime, kde jsem si oba songy nechala puštěné, dokud nedohrál poslední tón.
Ending se mi nakonec líbí víc, i když vím, že opening je lepší.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Osud nech ať rozhodne,
kam půjde cesta tvá.
Tarzan, Walt Disney, Dva světy